مشاوره املاک یکی از شغل هایی می باشد که نیازمند مهارت بالایی است. افراد زیادی این شغل را انتخاب می کنند اما عده کمی هستند که در آن موفق می شوند. برای ورود به این شغل شما ابتدا باید آموزش ببینید. آموزش املاک به شما کمک می کند تا در مسیر خود پیشرفت کنید و به یک مشاور املاک خوب تبدیل شوید. در ادامه می خواهیم با این شغل کمی آشنا شویم پس با ما همراه باشید.

مشاوران املاک

مشاوره همانطور که از اسمش پیداست از مشورت گرفتن میاد. به این منظور که یک مشاوره املاک باید به مشتریان خود مشاوره بدهد که کدام ملک و خانه مناسب می باشد. یک مشاوره املاک باید سرمایه گذاری در ملک را یاد داشته باشد و مشتریان خود را در این راستا راهنمایی کند. برای مثال وقتی یک زوج جوان به سراغ شما می آیند، حال به نظر شما این زوج به دنبال چه خانه ای هستند؟

یک مشاوره املاک باید کلیه جوانب را در نظر بگیرد تا بهترین گزینه را برای مشتریان خود ارائه دهد. همانطور که آگاه هستید اکثر زوج های جوان منبع مالی کمی دارند و به دنبال ملک هایی هستند که ارزان تر و مناسب تر هستند. شما باید در ابتدا باید یک فایل قیمت مناسب برای آن ها ارائه دهید حتی اگر متراژ ملک هایی که ارائه می کنید پایین باشد.

یا شاید یک خانواده به سراغ شما بیاید، قطعا یک خانواده به دنبال منطقه های مطمئن و آرام هستند. پس این موضوع الزامی می باشد که به جنس نیاز مشتریان خود توجه ویژه ای داشته باشید و به خوبی به آن ها مشاوره دهید. در برخی از موارد نیز ممکن است مشتریان دنبال مورد هایی باشند که با بودجه آن ها مطابقت داشته باشد.

مشاوره املاک

مشاوره املاک آنلاین

امروزه با توجه به اینکه اکثر شغل ها و کسب و کار ها اینترنتی شده است، شغل مشاوره املاک هم به صورت آنلاین ارائه می شود. به این ترتیب که دیگر نیاز نیست سایت های مختلفی از جمله دیوار و غیره را مورد بررسی قرار دهید و وقت زیادی را برای این کار هدر دهید. شما از ابتدا می توانید با مشاوره املاک آنلاین در تماس باشید و نیاز خود را با او مطرح نمایید. با این کار مشاوره املاک آنلاین طبق نیاز شما مورد های مختلف را به شما ارائه خواهد داد.

کارشناسان و مشاوران ما با بررسی نقاط مختلف در اکثر نقاط، ملک های عرضه شده را بررسی کرده اند. شما پس از ارتباط با این کارشناسان و پس از ثبت نیاز های خود مشاوران ما را در کنار خود خواهید داشت. در واقع مشاوران ما از ابتدا تا زمان نهایی شدن معامله شما را همراهی خواهند کرد.

تیم مشاوره املاک ما تشکیل شده از جمعی از مشاوران و کارشناسان که به صورت متمرکز در منطقه های مختلف فعالیت می کنند. با کمک این مشاوران خیابان به خیابان را تحلیل فنی کرده و از طریق دیتابیسی که تیم ما تهیه کرده است، بهترین انتخاب را خواهید داشت. به این ترتیب خیال شما راحت خواهد بود که کامل ترین و بهترین گزینه های انتخاب در اختیار شما قرار گرفته است.

تیم مشاوره املاک آنلاین ما با توجه به اینکه اکثر خانه های منطقه را کارشناسی و بررسی دقیق کرده است، ابتدا سعی می کند شنونده خوبی باشد و با صبر و حوصله به نیاز های  شما توجه کند. به این ترتیب بهترین تطبیق بین نیاز های شما و ملک های کارشناسی شده انجام می شود و بهترین گزینه برای شما ارائه می شود.

مشاوره خرید ملک

تیم ما یعنی آکادمی آموزشی حسین صدر با سالها تجربه در زمینه مشاوره املاک در خدمت شما عزیزان می باشد. اگر نیاز به مشاوره املاک و یا مشاوره املاک آنلاین دارید می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و نیاز خود را مطرح کنید. 

مشاوره خرید املاک

مشاوره فروش ملک

یک مشاوره املاک ماهر برای جذب کردن مشتریان باید آگهی های خود را طوری بنویسد که کلیه مشخصات ملک از جمله قیمت، امکانات داخلی، سال ساخت ساختمان و دیگر توضیحات واجب ذکر شده باشد. زمانی که شما کلیه مشخصات و تا حد زیادی جزئیات را در آگهی فروش ملک قید کنید، مشتریانی که دنبال این ملک هستند به شما مراجعه خواهند کرد به همین دلیل تعداد مراجعه کنندگان شما نیز زیاد خواهند شد.

نکته بعدی که یک مشاوره املاک باید به آن توجه کند این است که در زمان آگهی کردن باید کلیه موارد را به صورت واضح بنویسد تا مشتری ها بتوانند به راحتی شرایط را بررسی کنند. البته این نکته هم مهم می باشد که طریقه ی نوشتن آگهی به چه شکل انجام شده است. اگر طریقه نوشتن آگهی را بلد باشید شما موفق تر خواهید شد. یک ترفند مهم در هنگام نوشتن آگهی این است که کلیه نقاط قوت ملک در آگهی ذکر شود تا آگهی شما به سرعت دیده شود.

شما به عنوان یک مشاوره املاک خوب باید کلیه نکاتی را که مشتری به شما می گوید را در نظر بگیرید و با توجه به نیاز های مشتری ملک هایی را که برای فروش، رهن یا اجاره دارید را معرفی نمایید. برای مثال اگر مشتری شما به دنبال یک واحد در طبقه سوم با آسانسور می باشد اما بودجه لازم را ندارد، شما باید یک واحد آپارتمان دیگر و مشابه با آن در طبقه سوم و بدون آسانسور با کمی اختلاف قیمت به او پیشنهاد کنید. به این ترتیب هم مشتری به خواسته خود می رسد هم شما.

مشاوره ملک

برای تبدیل شدن به یک مشاوره املاک خود رعایت چند نکته الزامی می باشد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

  1. دانش مشاور املاک

داشتن اطلاعات جدید از بازار مسکن و همچنین کلیه محله های اطراف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این کار سبب جذب مشتری می شود. مشتریان به سراغ مشاوران املاکی خواهند رفت که اطلاعات و درک بالایی داشته باشند. موفقیت در هر بخشی نیازمند این است که شما انرژی، زمان و هزینه خود را به درستی مصرف کنید. مشاوران املاک نیز از این قائده مستثنی نخواهند بود. در نتیجه شما باید در این موارد سرمایه گذاری کنید و دانش خود را به روز نمایید تا از دیگر مشاوران املاک عقب نمانید.  

به عنوان مثال یکی از راه های افزایش اطلاعات، استفاده کردن از تجربیات و دانش دیگر مشاوران املاک می باشد. کارشناسان ما با سال ها تجربه در خدمت شما عزیزان می باشد. شما می توانید هر سوالی که دارید را با کارشناسان و مشاوران ما مطرح نمایید.

  1. شبکه ارتباطات خود را تقویت کنید

یک مشاور املاک موفق باید شبکه ای از مجموعه افرادی که در حوزه کاری ساخت و ساز و مسکن هستند را بشناسد. همچنین باید لیستی از خریداران و فروشندگان را تهیه نماید و در صورت نیاز از آن استفاده نماید و معامله های خود را به سر انجام برساند.

  1. فهم خوب از بازار مسکن

مشاوران املاک موفق همواره از تغییرات ویژه، خاص و ناگهانی ای که در بازار ملک و مسکن رخ می دهد آگاه هستند. در واقع این افراد زودتر از دیگر همکاران خود استراتژی تغییرات قیمت ملک و همچنین قیمت گذاری را مطابق با شرایط جامعه می بینند و آن را پیشبینی و تحلیل می کنند. پس فهم خوب از بازار در موفقیت شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

مشاوره فروش ملک

  1. توجه به جزئیات

توجه کردن به جزئیات کار برای یک مشاور املاک ضروری می باشد. در واقع مشاوران املاک باید با توجه به نیاز مشتریان خود به آن ها مشورت دهند تا آن ها را راضی کنند. لازمه این امر ارتباط بسیار موثر و خوب با مشتریان می باشد تا نیاز ها آن ها را به خوبی متوجه شوند. هر چه به این موضوع بیشتر توجه کنید و به نیاز های مشتری بیشتر توجه کنید، مشتری رضایت بیشتری از شما خواهد داشت و در نتیجه معاملات بیشتری خواهید داشت.

  1. مشارکت و تعامل بیشتر با مشتری

یک مشاور املاک خوب نباید  فقط به خرید و فروش ملک فکر کند و این موضوع خیلی مهم است که شما شخصیت اصلی خود را نشان دهید و با اشتیاق فراوان با مشتریان خود تعامل کنید. زمانی که مشتریان شخصیت صادق و اصلی شما را ببینند به شما اعتماد خواهند کرد و این امر در حوزه کاری شما بسیار موثر می باشد. با این کار آن ها برای گرفتن راهنمایی و مشاوره بیشتر به سراغ شما خواهند آمد.

  1. علاقه به معماری و حوزه مسکن

علاقه داشتن به معماری یک ساختمان و زیر شاخه های آن یکی از مزیت هایی است که مشاورین املاک باید در نظر داشته باشند. داشتن علاقه و دانش در این حوزه به راحتی از مکالمات شما با مشتریان معلوم خواهد شد و مشتریان از دانش شما آگاه خواهند شد. اگر آگاهی بالایی در این حوزه داشته باشید تاثیر خوبی به روی مشتریان خواهید گذاشت.